Кафедра Електротехніки

доц. Ципленков Д.В.

Для студентів всіх форм навчання спеціальності 035 - Філологія

Самостійно опрацювати теми з робочої програми та підготувати домашнє завдання (реферат та кросворд). № варіанту відповідно до № в списку групи 

Для студентів спецііальності 141 (інформація в розділі "НОВИНИ")

Списки груп студентів за викладачами та по бригадно.

Вихідні дані для розрахунку лабораторних робіт.

"Воднева енергетика": перша частина лекційного курсу " Інноваційні теплові та електричні джерела енергії"  

містить теоретичні і практичні матеріали, пов'язані з розвитком водневої енергетики та її становленням,  аналізом ефективності отримання електричної енергі з водню.   "Воднева  енергетика" призначена для студентів вищих навчальних закладів, які вивчають дисципліни: "Інноваційні теплові та електричні джерела енергії",  "Вторинні та енергетичні ресурси довкілля.", "Мала енергетика" та інш.  та може бути використаний для організації дистанційної освіти.

Дисципліна "Інформаційні системи обліку енергії" дає уявлення про сучасні вимоги до систем обліку енергії. Розглядаються основні і функціональні завдання АСКОЕ (автоматизованих систем обліку енергії). Показана типова архітектура таких систем, головними рівнями якої є: вимірювальний, обробки даних і управління, комунікаційне середовище. Наводиться порівняльна характеристика індукційних і електронних лічильників, структура цифрового лічильника і алгоритм його роботи. Аналізуються сучасні способи автоматизації віддаленого доступу до інформації.


Курсовий проект з електричних машин (для студентів, що навчаються англійською мовою)

Мета дисципліни – формування компетентностей щодо розрахунків вітроенергетичного потенціалу та вибору вітроустаткування для використання енергії вітру.


Лектори: Палєхова Людмила Львівна, к.е.н., доцент;  Дрешпак Наталія Станіславівна.

Результати навчання:

Розуміти глобальні тенденції розвитку світової економіки та вплив глобалізації на світові процеси; цілі та зміст концепції сталого розвитку енергетики; завдання та принципи функціонування паливно-енергетичного комплексу України. 

Знати основні напрями енергозбереження та енергоефективності,  критерії та показники оцінки сталості використання енергетичних ресурсів, міжнародні стандарти сталого розвитку у галузі енергетики.

Вміти аналізувати геополітичні реалії та перспективи розвитку енергетики України; застосовувати методи вимірювання енергетичної сталості у виробничо-збутових ланцюгах створення вартості; надавати оцінку ефективності енергозберігаючих заходів.

Методи навчання: лекції їз застосуванням мультимедійного супроводження; практичні заняття  з використанням Дистанційної платформи ECO-Campus (Бранденбурзького технічного університету & GIZ, Німеччина).

Передумова: Знати основи виробництва, розподілу та споживання електроенергії.

Методичне забезпечення: Комплекс навчально-методичного забезпечення навчальної дисципліни.

Екзаменаційна методика: Письмовий диференційований залік.

Реєстрація на курс: Сайт університету – Дистанційна освіта НТУДП – Дисципліни за вільним вибором.

Реєстрація на екзамен: За розкладом.

Зауваження: Дисципліна рекомендується студентам спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» для розширення професійних компетентностей.

Мова: українська, англійська.



Training course for international students, specialty 141, academic groups 141-18-1 IC and 141-19-1 IC .  Distant learning during Quarantine in the fourth quarter of 2019 - 2020 academic year. 

Частина 1.


1. Проробити теоретичну частину модулю  (MODULE 1, стор.2-29);

2. Ознайомитись з прикадами розрахунків (PRACTICAL WORK m12. стор.11-41);

3. Відповідно з два останніми числами номера залікової книжки обрати варіант індівідуального завдання та виконати його (PRACTICAL WORK m12. стор.26-32);

3. Відповісти на запитання (PRACTICAL WORK m12, стор.41-48);

4. Ознайомитись з методикой проведення лабораторних робіт (LABWORK module 1,2, стор.6-21)

4. Відповісти на контрольні запитання Labwork1, 2 (LABWORK module 1,2, стор.6-21).

Завдання академічній гр.141-19-7 4 уч.чверть 2019/2020 уч.року

1. Проробити теоретичну частину модулю  (MODULE 2 AC electrical circuits, стор.44-84);

2. Ознайомитись з прикадами розрахунків (PRACTICAL WORK m12. стор.49-69);

3. Выдповідно з два останніми числами номера залікової книжки обрати варіант індівідуального завдання та виконати його (PRACTICAL WORK m12. стор.74-80);

3. Відповісти на запитання (PRACTICAL WORK m12, стор.70-73);

4. Ознайомитись з методикой проведення лабораторних робіт (LABWORK module 1,2, стор.22-51)

4. Відповісти на контрольні запитання Labwork1, 2 (LABWORK module 1,2, стор.6-21).


Частина 2.

Чверть 1.

1. Проробити теоретичну частину модулю Тема 1 (Теоретичний модуль BASIC FEATURES AND CALCULATION METHODS OF POLYPHASE HARMONICAL CIRCUITS , стор.89-113; 

2. Ознайомитись з прикладами розрахунків Тема 2 (Practic 3,4, стор.8-24);

3. Відповідно з два останніми числами номера залікової книжки обрати варіант індівідуального завдання та виконати його (Тема 2 Practic 3,4, стор.25-28);

4. Відповісти на запитання (Тема 2 Practic 3,4, стор.29-33).

5. Проробити теоретичну частину модулю Тема 3 (Теоретичний модуль LINEAR CIRCUITS DRVEN BY PERIODIC NON-SINUSOIDAL VOLTAGES AND CURRENTS, стор.114-140);

6. Ознайомитись з прикладами розрахунків (Тема 2 Practic 3,4, стор.33-49);

7. Відповісти на запитання (Тема 2 ПPractic 3.4, стор.50-53).

8. Виконати у середовищі Мultisim або Mathcad лабораторні роботи 12-ТОЕ, 13-ТОЕ (Лабораторний модуль 3, 4.)

9. Оформити звіт з виконаних лабораторних роботіт 12-ТFEЕ, 13-ТFEЕ (Lab Work 3, 4.стор. 26, 33)

10.  Відповісти на запитання (Lab Work 3,4, стор. 29, 35).

Чверть 2.

1. Проробити теоретичну частину модулю Тема 4 (Теоретичний модуль TRANSIENT ANALYSIS OF LINEAR CIRCUITS WITH LUMPED PARAMETERS , стор.248-310; 

2. Ознайомитись з прикладами розрахунків Тема 2 (Practic 3,4, стор.54-78);

3. Відповідно з два останніми числами номера залікової книжки обрати варіант індівідуального завдання та виконати його (Тема 2 Practic 3,4, стор.79-90);

4. Відповісти на запитання (Тема 2 Practic 3,4, стор.91-95).

9. Виконати у середовищі Мultisim або Mathcad лабораторні роботи 14-ТОЕ, 15-ТОЕ, 16-ТОЕ (Lab Work 3, 4.)

10. Оформити звіт з виконаних лабораторних роботіт 1-ТОЕ, 2-ТОЕ (Lab Work 3, 4,. стор. 39, 45, 53)

11.  Відповісти на запитання (Lab Work 3,4, стор. 41, 47, 54).


Частина 3.

1. Проробити теоретичну частину модулю Тема 1 (Теоретичний модуль NONLINEAR ELECTRICAL CIRCUITS , стор.89-113; 

2. Ознайомитись з прикладами розрахунків Тема 2 (Practic 5, стор.8-24);

3. Відповідно з два останніми числами номера залікової книжки обрати варіант індівідуального завдання та виконати його (Тема 2 Practic 5, стор.25-28);

4. Відповісти на запитання (Тема 2 Practic 5, стор.29-33).

5. Проробити теоретичну частину модулю Тема 3 (Теоретичний модуль TRANSIENT IN NONLINEAR CIRCUITS , стор.314-332);

6. Ознайомитись з прикладами розрахунків (Тема 2 Practic 5, стор.33-49);

7. Відповісти на запитання (Тема 2 Practic 5, стор.50-53).

8. Виконати у середовищі Мultisim або Mathcad лабораторні роботи 15-ТFEЕ, 16-ТFEЕ (Lab Work 5.)

9. Оформити звіт з виконаних лабораторних роботіт 15-ТFEЕ, 16-ТFEЕ (Lab Work 5, стор. 26, 33)

10.  Відповісти на запитання (Lab Work 5, стор. 29, 35).


Нормативна дисципліна  "Наукові проблеми розвитку електроенергетики та електромеханіки" забезпечує здатність здобувачів вищої освіти ініціювати інноваційні комплексні проекти, демонструвати лідерство та повну автономність під час їх реалізації; володіти термінологією в галузі електроенергетики та електромеханіки; засвоювати історію розвитку та сучасного стану наукових знань за спеціальністю; знати основні концепції розвитку електроенергетичних та електромеханічних систем; розуміти теоретичні та практичні проблеми в електроенергетичних та електромеханічних системах; знати концептуальні та методологічні засади в галузі енергетики, електротехніки та електромеханіки щодо підвищення ефективності з експлуатації складних електротехнiчних i електротехнологiчних установок та систем, науково-дослідної та професійної діяльності на межі предметних галузей; розв’язувати комплексні проблеми в галузі електроенергетики електротехніки та електромеханіки; управляти виконанням наукових проектів.


Дистанційна освіта

Мета дисципліни – формування компетенцій щодо принципів та методів вимірювання електричних і неелектричних величин, основних технологічних параметрів засобів автоматизації виробничих процесів.

Дисципліна спрямована на вивчення суті процесів, що відбуваються в системах автоматизації виробництва, засвоєння методів та засобів вимірювання електричних та неелектричних величин, що повязані з функцінуванням таких систем. Слухачі курсу повинні знати і вміти використовувати основні принципи вимірювання різноманітних фізичних величин, основних технологічних параметрів систем автоматизації.

Виконання  практичних занять дозволить отримати навики використання засобів вимірювання в системах автоматизації виробничих процесів.

Лабораторні роботи з дисципліни "Основи електропостачання гірничих підприємств" для груп 184-20-1 ПНТ + 184-20-3 ІП (викладач Ципленков Д.В.)