Аналіз міжнародного досвіду проектної діяльності показує, що в багатьох розвинених країнах світу одним з важливих напрямків інноваційної діяльності є спрямування роботи на пошук джерел фінансування проектів та налагодження співпраці з міжнародними фондами, програмами та грантами. Діяльність в царині міжнародних грантів (фандрайзинг) базується на пошуку можливостей фінансування інноваційної, проектної, академічної,  дослідницької, громадської діяльності в рамках державних та неурядових громадських організацій, а також індивідуальних грантів. Такі можливості пов’язані з регіональними або місцевими грантовими програмами; грантами при Посольствах; спеціальними програмами «малих грантів»; спільними програмами в рамках Євросоюзу тощо.

Міжнародна грантова діяльність в рамках закладів вищої освіти безпосередньо пов’язана з академічною мобільністю, а саме можливістю учасників освітнього процесу навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому вищому навчальному закладі (науковій установі) на території України чи поза її межами. Суб’єктами академічної мобільності, згідно з програмними документами Болонського процесу, виступають студенти, викладачі, науковці та управлінський персонал.

Особливістю дисципліни «Міжнародні гранти та академічна мобільність» є те, що вона спрямована на отримання базових знань в галузі пошуку міжнародних проектів, грантів та стипендій мобільності, вміння оформляти пакети аплікаційних документів на грант, навички управління проектами в галузі екології та охорони навколишнього середовища.