Дистанційний моніторингу та керування, за визначенням, – це експериментальні процеси, які проводяться і контролюються дистанційно через Інтернет. В експериментах використовуються реальні компоненти або прилади, що знаходяться в іншому місці, ніж те, де вони контролюються або проводяться. Стрімкий розвиток Інтернет-технологій та їхня зростаюча популярність мають величезний вплив на інженерію. Ця технологія надає нові інструменти для цілого ряду інженерних дисциплін.

Академічний курс «Науково-прикладні засади віддаленого комп’ютеризованого моніторингу та керування» покликаний до формування у здобувачів освітньо-наукового рівня доктора філософії знань і вмінь із розуміння та кваліфікованого застосування в науковій і практичній діяльності теоретико-прикладних засад функціонування комплексних програмно-апаратних рішень цифрових систем та інтелектуальних інформаційних технологій на різних ієрархічних рівнях, а саме: давачі, актуатори, мікроконтролери, веб-застосунки та віртуальні платформи інтелектуалізованого аналізу вимірювальних даних. Змістовне наповнення курсу розроблено на основні сучасних досягнень у галузі сенсорних, мікропроцесорних, мережевих, кібербезпекових та програмних технологій щодо обґрунтування оптимальних рішень із побудови систем і мереж цифровізації та інтелектуалізації промислових екосистем.

Характерною рисою даного курсу є те, що значна частина теоретичної і практичної компонент побудована на основі власного досвіду виконання широкого спектру науково-прикладних досліджень, які у вигляді демонстраційних і навчальних матеріалів інтегровано до лекцій та практичних робіт. Значна увага курсу під час практичних занять буде приділена науково-дослідницькій складовій у розрізі обраної здобувачем освітньо-наукового рівня доктора філософії проблематики дисертаційної роботи, що підвищує інтегральну ефективність підготовки за освітньою та науковою складовими.