Шановні слухачі!

   Дистанційне навчання відповідно програми підготовки офіцерів запасу за ВОС-021000 командир механізованого взводу та ВОС-021100 командир танкового взводу” за Розділом 3. Тактична і тактико-спеціальна підготовка буде проведено у термін з 1.09.2021  по 1.09.2023 року. Організація навчального процесу спрямована на оволодіння практичних навичок в управлінні взводом у різних видах бою та діях військ, отримання знань та умінь щодо організації бою тощо.

   Розділ 3. Тактична і тактико-спеціальна підготовка складається з трьох курсів за модулями:

  • Управління повсякденною діяльністю підрозділів.
  • Тактика.
  • Управління діями загальновійськових підрозділів.

   Для проходження курсів необхідно мати можливість працювати на комп'ютерах або смартфонах із доступом до мережі Інтернет на рівні користувачів з застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій.

   Інформаційні ресурси – це: бази даних і знань, комп’ютери, в тому числі мультимедіа, навчальні і контролюючі системи, відео – і аудіо записи, електронні бібліотеки разом з традиційними підручниками і методичними посібниками.

   З цією метою Вам додаються необхідні веб-ресурси у вигляді: методичних посібників(рекомендацій) Бойових Статутів Механізованих Танкових Військ Збройних Сил України, підручників, посібників щодо отримання знань з тактичної підготовки і т. п.

    Дистанційне навчання – організація освітнього процесу, що будується на принципі самостійного навчання студента – з отриманням знань і навичок майбутнього офіцеру запасу Збройних Сил України.

   Щодо організації дистанційного навчання Вам буде надано відповідний розклад занять за їх видами та часу їх відпрацювання з відповідною звітністю.


Предметом вивчення військової топографії є способи і методика вивчення та оцінки місцевості, орієнтування на ній по карті та без карти, виконання польових вимірювань, розробка і ведення бойових графічних документів при підготовці і в ході виконання бойових завдань. Науковою основою є теорія та практика підготовки і ведення загальновійськового бою Збройними Силами України. Методологічну основу викладання військової топографії складають положення Бойових статутів Сухопутних військ Збройних Сил України та методика тактичної (тактико-спеціальної) підготовки.

Вивчення військової топографії забезпечує громадян, які проходять військову підготовку, знаннями, вміннями, і практичними навичками, які необхідні їм для виконання посадових обов’язків за своєю військово-обліковою спеціальністю як у мирний, так і воєнний час (особливий період).