Формування у здобувачів освіти теоретичних знань і практичних навичок, необхідних для проєктування, будівництва та експлуатації енергоефективних будівель, які відповідають стандартам пасивного будинку. Основна увага приділяється зниженню споживання енергії, забезпеченню високого рівня комфорту та сталого використання ресурсів.

Ознайомлення з сучасними методологічними концепціями, основами методології наукового пізнання та з методикою наукових досліджень; розвинення практичних вмінь і навичок застосування існуючих та розробки нових методів, методик та технологій для вирішення інженерних завдань теплоенергетики; забезпечення здатності планувати, організовувати та проводити наукові дослідження; вдосконалення вмінь у пошуку, доборі й опрацюванні наукової інформації, у формулюванні мети, завдань і висновків дослідження; надання знань з питань керування науково-технічною роботою і колективною науковою творчістю.

Навчання здобувачів освіти теоретичним основам та методам розрахунків перетворення теплової енергії та роботи і властивостям тіл за допомогою яких ці перетворення здійснюються.

Вивчення основ енергопостачання, енергорозподілу, енерговикористання на сучасних теплоенергетичних підприємствах та в побутово-комунальному секторі, а також надання базових знань про фізичну суть явищ та основи процесів і будову устаткувань, які використовуються в теплоенергетиці, в тому числі при експлуатації котелень, теплових мереж і електростанцій.