В курсі вивчається суспільне життя у тих чи інших формах і сферах; суспільство (глобальне світове співтовариство, національне співтовариство); соціальні спільноти; людина як творець соціальних спільнот і суб'єкт соціальних процесів; соціальні інститути (сталі форми організації спільної діяльності людей), механізми самоорганізації суспільного життя людей, органи управління ним.

Мета та завдання навчальної дисципліни

Метавиходячи з принципової мінливості людського світу, вивчення дисципліни “Соціологія” орієнтовано на з’ясування особливостей процесу конструювання соціальної реальності. Це дозволить позбавитись стереотипів та забобонів, виховати чесноти, орієнтовані на подолання неминуче обмежених людських уявлень та сформування активну позицію щодо оточуючого світу.

 

Завдання курсу:

- формування у студентів соціологічного світогляду щодо розкриття соціальних явищ та процесів, що пронизують соціальні взаємодії людей у різних вимірах суспільного життя та повсякденності;

- розвити вміння послуговуватися категоріальним апаратом соціології, її методами дослідження, а також теоретичними та концептуальними напрацюваннями сучасної світової соціології.

2.   Результати навчання:

а) аналізувати зміст основних понять соціології;

б) аналізувати і коментувати ті чи інші соціальні явища та процеси, що відбуваються у сучасному суспільстві, застосовуючи науково-критичний підхід;

в) робити огляд наукових та публіцистичних матеріалів з визначеної соціальної проблематики;

г) підготувати доповідь, реферат, есе, користуючись різноманітними джерелами інформації.