Координаційна хімія – розділ хімії, в якому вивчаються хімічні сполуки, що складаються з центрального атома (або іона) і пов'язаних з ним молекул або іонів –лігандів.
Сучасна координаційна хімія вивчає проблеми, які традиційно належали до органічної та металорганічної хімії, сприяє розумінню будови біокоординаційних сполук і властивостей біологічних об`єктів. Її принципи лежать в основі дизайну супрамолекулярних структур та синтезу поліфункціональних матеріалів. Координаційна хімія суттєво розширила уявлення про такі загальнохімічні поняття, як хімічний зв`язок, стереохімія, ізомерія, молекулярний дизайн, каталіз, координаційні полімери тощо.

Технічний аналіз, стандартизація, сертифікація та якість продукції хімічних технологій – один з найважливіших курсів, який має особливе значення при підготовці бакалаврів за напрямом «Хімічні технології та інженерія». Вивчення курсу закріплює і розширює знання студентів з практичних питань визначення показників якості сировини та продукції хімічних технологій, а також надає практичні навички із стандартизації та сертифікації продукції хімічних виробництв.